Prohráváme v Prostějově.

Ke třetímu utkání odcestovala SLUNETA do Prostějova. Dobrou zprávou pro fanoušky bylo, že k zápasu už byl připraven i Cory Abercrombie. Trenér Pištěcký a jeho svěřenci šli do zápasu s tím, že budou pokračovat v dobrém kolektivním výkonu, který předvedli doma proti Turům.

Úvod utkání naši hráči však zaspali a domácí se rychlou a kombinační hrou dostali rychle do vedení. Pokud bychom chtěli nějak popsat průběh první čtvrtiny, tak na hřišti bylo jen jedno družstvo, a to domácí, naši hráči se hledali a i přes veškerou snahu se jim nedařilo téměř nic. A tak není divu, že první desetiminutovka skončila 32:12.

Druhé dějství otevřel Showron Glover ziskem a krásnou asistencí na Smithe, který skóroval s faulem. A byl to právě Smith, který se svou aktivitou zasloužil o snížení náskoku Orlů na 34:18. A když přidal ruku k dílu opět Glover, pokračovala SLUNETA v odmazávání bodového deficitu. Prostějovští se ale nenechali zaskočit a rychle si vzali dvacetibodové vedení zpět. A když Palyza téměř se sirénou zakončil minisérii domácích 7:2, svítilo na světelné tabuli skóre 55:34.

Úvod druhé půle se nesl v podobném rytmu jako konec té první, domácí hráli v pohodě a naši hráči jen těžko hledali cestu do koše. Náskok Orlů se stále pohyboval kolem 20 bodů a nic na tom nezměnila ani třetí čtvrtina. Stav po 30 minutách byl 76:56. S blížícím se koncem zápasu, jako by se naši hráči dostávali do tempa a konečně se začalo dařit v obraně a to nás nabudilo i do útoku a začalo se dařit i na útočné polovině. Náskok domácích začal rychle mizet, a když necelé 4 minuty před koncem trefil Bosák trojku, byl rozdíl ve skóre pouze 3 body (81:78). Domácí odpověděli stejnou mincí, když Slezák trefil také trojku, od té doby se hra rychle přelévala z jedné strany na druhou a koš střídal koš. Když Šotnar trefil trojkou na 91:88, zbývalo do konce základní hrací doby 13 vteřin. Naši hráči zastavili čas faulem na Marka, který proměnil pouze jednu šestku. SLUINETA se vrhla do útoku a zakončení na sebe vzal Khristian Smith, který byl faulování při pokusu za tři body. Do konce zbývaly pouhé 4 vteřiny, Smith proměnil první dvě šestky a při posledním se pokusil nahodit míč na obroučku, tak aby bylo možné jej ještě dopíchnout, což se nepodařilo a domácí tak uhájili výhru 92:90. Naše stíhací jízda začala bohužel pozdě.

Statistiky utkání:

Orli Prostějov-SLUNETA Ústí nad Labem 92:90 (32:12 55:34 76:56)

Body domácí: Palyza 22, Norwa 16, Slezák a Tomanec po 12, Marko 10, Novák 5, Goga, Dokoupil a Souček všichni po 4, Kulon 3
Body hosté: Igrutinovič 23, Pecka a Bosák po 16, Smith 11, Glover, Šotnar a Votroubek všichni po 6, Šmíd 4, Abercrombie 2
Trojky: 21/9 – 14/4
Trestné hody: 22/17 – 26/20
Doskoky: 35 - 26
Osobní chyby: 24 – 23